Gjej Lumturia me shëndet më të mirë të trurit.

Menu

Si për të përmirësuar qarkullimin e gjakut

Si për të përmirësuar qarkullimin e gjakut
4.8 (96%) 20 vota

Ju duhet të marrë njoftim nga këto simptoma, në mënyrë për të korrigjuar qarkullimin e dobët të gjakut para se të bëhet një shqetësim serioz shëndetësor.

Simptomat dhe shenjat e dukshme qarkullim të dobët të gjakut


 • Njohje (të menduarit) ngadalëson - Arsyeja që ne jemi të gjithë këtu (ose shumica prej nesh) – për të përmirësuar funksionin e trurit! Mirë, rezulton se qarkullimi i gjakut është i lidhur direkt me aftësinë tuaj për të përdorur trurin tuaj. Qarkullimi i varfër mund të thotë mosfunksionimin e trurit si humbjen e kujtesës afat të shkurtër dhe të gjithë mungesa e fokusit. Për një tru të shëndetshme, si dhe anije të fortë, ju keni nevojë për një shumë të yndyrna të shëndetshme. Vaj kokosit është një mënyrë e madhe për t'u kujdesur për trurin tuaj dhe të sistemit të qarkullimit në të njëjtën kohë. Këtu është një Udhëzues për të marrë filluar vaj kokosit inkorporuar në jetën tuaj. Kliko këtu >>>

 • Mosfunksionim ngrerë turpshme - Është e vetëkuptueshme se një mbledhje kërkon gjak. Kur tuaj (duke folur me një vajzë atje) enët e gjakut janë ngushtë, ose zemra juaj është i dobët, ju nuk do të jetë në gjendje për të marrë një mbledhje të qëndrueshme! Kjo është një deklaratë e frikshme. Marrë njoftim dhe për të marrë të shëndetshme. Për të kuruar ED tuaj, ne e dimë Ky program punon >>>

 • Ënjtje të pakëndshme - Qarkullimi i dobët çon në mosfunksionim të veshkave, i.e. ënjtje e shtojca – duart dhe këmbët. Arsyeja për këtë rezultat është simptoma të qarkullimit të gjakut duhet të depozitojnë lëngjeve të tepërta. Duart dhe këmbët fryrë të bëhen objektet e magazinimit për ato lëngjet.

 • Ulcerat dhimbshme - Ne e kemi dëgjuar të gjithë ulcerat stomak. Por ajo që për ulcerat që shfaqet në krye të lëkurës? Ju mund të keni parë këto në gjyshit tuaj – ata janë më shpesh gjenden në ne, kur kemi arritur vitet tona më vonë. Por, në qoftë se ju ende keni rininë tuaj, dhe shoh një copë toke skuqje-si në lëkurën tuaj që nuk do të shkojnë larg… ju mund të ketë qarkullim të dobët. Për një lëkurës trajtim ulçerë, klikoni këtu >>>

 • Venat variçe Ugly - Kur zemra juaj është i dobët, tensioni juaj i gjakut ndërton. Kjo shkakton ato anije të vogla, ato vetëm nën lëkurë, të bëhet fryrë dhe Spider jashtë. Ulur për periudha të gjata kohore, ose të kalimit këmbët tuaja do të plotësoj se. Për të hequr qafe venat me variçe, ndiqni këtë udhëzues >>>

 • Humbja e flokeve dhe thonjve të dobët - Gjaku mbart ushqyesve në zonat më të largëta larg nga zemra juaj. Shenja e parë e qarkullimit të dobët mund të jenë të hollë dhe të brishtë shputë / thonjtë, si edhe flokëve hedh lëng. Ato pjesë të largësinë më trupin tuaj nga zemra juaj, që kërkojnë më shumë ushqyesve, do të jetë kanarinë në minierën e qymyrit për qarkullim të dobët. Për një gjithëpërfshirës ebook rritjen e flokëve, klikoni këtu >>> Për një ilaç rritjen e flokëve, klikoni këtu >>>

 • Tretje të dobët - Sistemi juaj i qarkullimit të gjakut tregon se sistemet e tjera si shpejt për të punuar. Kur ju jeni të shëndetshëm dhe aktivë, sistemin tuaj të tretjes punon më shpejt. Kur ju jeni të sëmurë dhe të ketë qarkullim të ngadalshëm, sistemin tuaj të tretjes do të ngadalësojë dhe kapsllëk do të pasojnë. Përsëri, është kaq e rëndësishme për të parë për këto shenja të qarkullimit të dobët. Për të rritur tretjen, humbni peshë, dhe kanë më shumë energji, provoni një pastroj lëng. Këtu është një listë të plotë të recetave të lartë juicing ju mund të përdorni >>>

 • Një sistem imunitar të dobët - Në qoftë se humbja e flokëve dhe kapsllëk nuk ju tremb, Po në lidhje me patogjene duke marrë përsipër? Si në, trupi juaj nuk qenë në gjendje për të mbrojtur veten nga këto patogjenëve sepse gjaku juaj nuk mund të kryejë antitrupa në zonat e trazuara të shpejtë të mjaftueshme. Kjo është e frikshme. Nëse ju do të donte për të plotësoj sistemin tuaj imunitar me qeliza të reja dhe enzimat për të mbajtur të shëndetshëm, provoni një pastroj lëng. Këtu është një listë të plotë të recetave të lartë juicing ju mund të përdorni >>>

 • Çfarë dreq është Angina? - A keni përjetuar ndonjëherë një dhimbje gjoksi që ju detyruar për të goditur veten nga frika se zemra jote kishte ndaluar??? Kjo mund të jetë Angina. Kjo ndodh kur zemra pompon më pak gjak, e cila çon në presion të ndërtuar rreth zemrës… që dhemb. Çdo herë që qarkullimi juaj plummets, ju mund të ndjeni këtë dhimbje.

 • Shpresojmë se ju nuk ndiheni mpirje shpesh - Ne rregull, ata prej jush ende lexim kanë qarkullim të dobët, apo ju keni dikë shumë të afërt për ju me këto simptome sakta. Duke pasur gjymtyrët shkojnë të mpirë duhet të ndodhë vetëm kur fle mbi to, ose kalojnë ato për një periudhë të zgjatur kohe. Nëse gjymtyrët tuaja të shkojnë të mpirë, në më të vogël, pa shumë presion, ju keni qarkullim të dobët.

Cilat janë simptomat të rrezikshme për jetën e qarkullimit të dobët?

 • Emboli pulmonare - Kjo nuk është shaka. Kjo është kur një mpiksje në enë gjaku ndodh brenda mushkërive. Shumica e njerëzve vdesin nga embolisms pulmonare.
 • Atherosclerosis - Qarkullimi i dobët për shkak të pllakë të ndërtojë-up. Sëmundja që vjen gati quhet sëmundje arterie periferike (ose PAD).
 • Thrombophlebitis - Mjetet e koagulimit dhe inflamacion i venave.

DOBET qarkullimin e gjakut

DOBET qarkullimin e gjakut

 

Temat:   Brain Shëndeti, Sistemi i qarkullimit të gjakut, Guides, Shëndetësor

Publikuar nga

Alex Glenn

Alex Glenn

Hey të gjithë, Unë jam Alex. Unë nuk jam një mjek, dhe unë nuk kam një diplomë master. Unë vetëm dua të ndihmoj njerëzit në mënyrën se si unë e di se si - duke përdorur teknologji dhe marrëdhëniet për të bërë informacionin më të arritshme. I themeluar Betteryears me shpresën për të mbushur një boshllëk në mënyrën e informacionit shëndetin e trurit është e shpërndarë dhe absorbohet. Gëzojnë!